Kategóriák
Ugrás a hirdetésekhez

Írjunk profi szöveget a hirdetéshez, meghálálják az érdeklődők

blogger, ingatlanközvetítő
A budai ingatlanok szakértője.
  • 5 perc olvasási idő
  • 2023. május 1.

Az előző bejegyzésben az ingatlanhirdetések képanyagáról volt szó. Az ütős képekkel az volt a cél, hogy felkeltsük és odavonzzuk az érdeklődők figyelmét az ingatlanunk hirdetésére. A következő lépésben ezt a megszerzett figyelmet próbáljuk megtartani, természetesen a jó hirdetési szöveg megalkotásával, az ingatlan leírásával. Lássuk, hogy érhetjük ezt el.

Ezeket az alapszabályokat érdemes szem előtt tartani

A hirdetés adatlapján próbáld meg kitölteni az összes mezőt, ez alapján fog szűrni a rendszer a keresgélőknek, ráadásul nem is tudsz továbblépni a kötelező mezők kitöltése nélkül.

Az ingatlan szöveges bemutatásakor kizárólag valós információkat jelenítünk meg és érdemes tartózkodni a barokkos túlzásoktól is. Tehát, egy lakás, amit 1951-ben építettek és mi tavaly kifestettünk a barátokkal, véletlenül sem lesz felújított. Illetve a Margit körútra néző ingatlan ablaktalan fürdőszobája lehet, hogy csendes, nem hallatszik az utca zaja, de nyitott ablaknál a nappaliban már nem ez a helyzet. A leírásban tudod tisztázni az ellenkezőjét is. Például a soksávos Alkotás úton található, belső kertre néző lakás lehet kimondottan csendes, intim.

Egy nagybetűs címsor remek lehetőség arra, hogy kiemeld azokat a jó tulajdonságokat, amik egyébként nem jellemzik az adott környéket és vonzóbbá teszik a te ingatlanodat. Jó szívvel javaslom a használatát.

Az egyik jelenleg is futó hirdetésem címsora: CSENDES, NAPFÉNYES LAKÁS A MOM PARK KÖZELÉBEN!

Nagyon jó lehetőség a címsor használata, de az ékszerdoboz már inkább ciki, mint ütős indítás. Érdemes előhívni a kreativitásunkat, illetve átnézni pár jól megfogalmazott hirdetést és ezekből ihletet meríteni.

A másik kifejezés, amit csak nagyon óvatosan használnék, a kiváló befektetés. Az már önmagában is elgondolkodtató, hogy egy, akár csak minimálisan túlárazott ingatlan mitől lenne kiváló befektetés? Főleg a jelenlegi helyzetben, ahol komoly áremelkedésekre nem kell számítanunk.

Ha elhisszük azt, hogy a hirdetési szöveg célja a pontos tájékoztatás, akkor már csak egy lépés, hogy úgy szerkesszük meg, hogy az érdeklődők minél könnyebben megkaphassák azokat az információkat, amik a számukra fontosak lehetnek.

Ebben segít nekünk a hirdetések tagolása. Van pár információ, ami egy új otthon megvásárlásakor mindenkit érdekel, de nem egyforma mértékben. Szerintem akkor vagyunk igazán jófejek, ha lehetőséget adunk arra az érdeklődőnek, hogy egyből a számára legfontosabb tulajdonságra fókuszálhasson.

Én évek óta a következő tagolást használom, néha kicsit bővítek rajta, de ezek az alapok. Természetesen mindig nagybetűvel, külön sorban, mintha egy új fejezet lenne.

Ingatlan helyszíne

Ha beszéltél már ingatlanközvetítővel, akkor biztosan hallottad, hogy a lokáció messze a legfontosabb tulajdonsága egy ingatlannak. (Ha picit bele akarsz mélyedni ebbe a témába, akkor utánanézhetsz, hogy mi a Starbucks hatás, tényleg érdekes.) Ebből következően a kiváló környék kifejezés nem lesz elég. 

Akkora ziccer lehet egy városrész előnyeinek bemutatása, amit nem szabad kihagyni. Mindenképpen kitérnék az iskolákra, bölcsire, óvodára, tömegközlekedésre, bevásárlásra, illetve kicsit a környék jellegére. Kertvárosi, belvárosi, zöldövezet és hasonlókra. Ha van valamilyen nagyon jó hírű intézmény, akkor legalább pár szót írj róla, ha pedig ez valamilyen iskola, akkor főleg. Nem sportszerűtlen megemlíteni a kedvenc kávézódat, éttermedet, ahol mindig jól érzed magad.

Épület, társasház, családi ház bemutatása

Érdemes írni a ház állapotáról, a lakóközösségről, építésének évéről, ha különleges, akkor esetleg a stílusáról is. Az idősebb társasháznál fontosak az elvégzett felújítások, járj utána és írd is le. Én ebben a részben szoktam megemlíteni azt is, ha van kert, autóbeálló, közös udvar, illetve a kert-telek méretét.
Azt gondolom, hogy nem csak a pozitívumokat érdemes kiemelni. Elég kellemetlen, ha valaki idősebb kora miatt csak földszinti lakást szeretne és a tiéd tényleg az, de amíg a lépcsőházhoz eljutnak, addig rengeteg lépcsőt kell megmásznia, mert egy meredek rózsadombi telken található a társasház. Szóval ezeket a tulajdonságokat is fontos lehet közölni.

Ingatlan bemutatása

Ez szokott a legjobban sikerülni, ezért csak pár címszó: milyen állapotú, ha felújított, akkor a felújítás mikor történt, milyen mértékű volt (teljes körű, műszaki, esztétikai). Érdemes felhívni az érdeklődők figyelmét külön is azokra a tulajdonságokra, amik különlegessé teszik. Például, ha egy lakás 100 négyzetméter, de csak egy nappalival és egy hálóval rendelkezik, egyből más lesz a célcsoport, mint egy ugyanekkora, de a szokásos három, négyszobás elosztásúnak. Az erkély, terasz remek élettér tavasztól őszig, ne felejtsd el megemlíteni. Írhatsz a tájolásáról, átszellőztethetőségéről, olyan szerethető tulajdonságokról is, amiket csak az itt élők ismerhetnek meg.


Műszaki paraméterek

Milyen fűtéssel rendelkezik az ingatlan, esetleg olyan tulajdonságok, amik vonzóvá teszik, például elektromos redőny, riasztó.

Költségek

Itt az ingatlan üzemeltetési költségeit említjük meg, például a közös költség, vagy az autóbeálló díja.
Mi tartozik a közös költségbe, van-e vízóra, vagy korlátlan a vízfogyasztás? A lifthasználat, a lépcsőház takarítása, valamint az egyéb előforduló költségek is ide tartoznak.

Tároló

Milyen tárolási lehetőségekkel számolhat az új tulajdonos? Saját, vagy közös tároló, mekkora a mérete? Melyik szinten található?

Parkolás

Az egyik legfontosabb jellemzője egy ingatlannak, főleg a fővárosban. Amennyiben egy társasház udvarában egy autónak lehetősége van parkolni biztonságos, zárt körülmények között, az nagyon erős értéknövelő tényező. Amennyiben kettőnek is, és esetleg zárt garázsban, az komoly előny a konkurens ingatlanokkal szemben. Amennyiben csak fizető övezetben lehet a környékeden parkolni, járj utána az önkormányzat által kibocsájtott parkolókártya árának és jelezd a hirdetésben is ezt a lehetőséget.


A vevők, érdeklődők, kimondottan hálásak a megfelelő tájékoztatásért, rengeteg pozitív visszajelzést kaptam tőlük, Neked is jó szívvel ajánlom.

A cikk szerzője Milovecz László blogger, ingatlanközvetítő, a budai ingatlanok szakértője. A szakember korábbi írásai, megbízóinak véleményei, valamint a kapcsolatfelvételi lehetőségek megtalálhatók az alábbi linken.

Meghirdetem az ingatlanom

Érdeklődsz a téma iránt? Ezt is olvasd el!