Kategóriák
Ugrás a hirdetésekhez

Így készítsünk remek ingatlanhirdetést

blogger, ingatlanközvetítő
A budai ingatlanok szakértője.
  • 4 perc olvasási idő
  • 2023. április 19.

Az elmúlt időszakban trendfordulónak vagyunk tanúi az ingatlanpiacon. Kínálati piac alakult ki, vagyis kevesebb vevő válogathat lényegesen több ingatlan közül. Ebben a bejegyzésben az ütős képanyag elkészítését fogom bemutatni, amivel megnövelhetjük a hirdetésünk hatékonyságát, valamint esélyünket a sikeres értékesítésre.

Mindent az ingatlanfotókról

Amennyiben hihetünk az ingatlan.com elemzéseinek, statisztikáinak (márpedig miért ne hihetnénk), akkor az elmúlt időszakban trendfordulónak vagyunk tanúi az ingatlanpiacon. Kevesebb vevő válogathat lényegesen több ingatlan közül. Legyünk őszinték, a legjobb értékesítési időpontról hónapokkal csúszott le az, aki most lépne a piacra eladni kívánt házzal, lakással.

Ez nem azt jelenti, hogy lehetetlen lenne remek áron értékesíteni egy ingatlant, de a pár szavas, telefonnal lefotózott hirdetésekkel mindenképpen hátrányból indulunk. Azt tapasztalom, hogy most igazán fontos, hogy milyen marketinggel próbáljuk felhívni az érdeklődők figyelmét. Érdemes tehát átbeszélnünk, hogy milyen egy profi, figyelemfelkeltő ingatlanhirdetés.

Ebben a bejegyzésben az ütős képanyag elkészítését fogom bemutatni, a következő írásomban a hirdetés szövegét vesszük górcső alá, míg a harmadik cikkben olyan lehetőségeket mutatok be, amivel biztosan kitűnsz a tömegből.

Képi megjelenítés

Egy kép többet ér mint 1000 szó, tartja a mondás és ezt az én tapasztalataim is alátámasztják. Kell a jó képanyag, ez nem kérdés. Összefoglalom, hogy mit is értek alatta.

Az igazán remek képi megjelenítés az ingatlan tereit mutatja be, a legritkább esetben az ajtófélfát, a kanapét, esetleg a WC kagylót. Ennél a pontnál bukott el a mobiltelefonnal készült anyagok nagy része. Tudom, hogy csoda készülékek vannak a piacon, de telefonok kameráinak látószöge nem elég széles ahhoz, hogy kisebb helyiségekben is könnyen boldogulj vele.

Az alábbi képeken jól látható a különbség. Az első kép egy csúcskategóriás telefonnal, míg a második egy széles látószögű objektívvel készült, ugyanarról a pontról.

Mutass be minden helyiséget, minél több oldalról

Amennyiben van lehetőséged, minden oldalról jelenítsd meg az adott helyiséget szobát, konyhát, nappalit. Később lesz miből válogatnod.

Egy trükk: Úgy tudsz minél nagyobb részt megmutatni, például egy szobából, ha leguggolsz az egyik sarokba és úgy fotózol, hogy a vele átellenben található padló és a plafon sarka is a képen legyen. Javaslom, hogy az ingatlan minden részét mutasd be a képeiden, sőt amennyiben ez nem probléma, az épületet, lépcsőházat, kertet, autóbeállót is fotózd le. Érdemes rendet tenni az adott helyiségben, mert egy félig elfogyasztott véres hurka a konyhában, vagy pár szennyes zokni a kanapén, illúzióromboló lehet.

Átméretezés, szerkesztés, hogy még szebb legyen

Tehát ott tartunk, hogy vannak fotóid a lakásról, sőt ki is válogattad azt a 20-30 képet, amiket feltöltesz a hirdetéshez.

Egy pici munkát még javasolnék:

Először is nem csalás a képeket egy kicsit szerkeszteni. Talán olyan, mint az Instán a filterezés. Rengeteg, akár ingyenes lehetőséget találunk az interneten. Képélesség, fények, körbevágás és átméretezés, gyakran egy mozdulat, a képanyag hatásosságán azonban sokat dob. Ez utóbbi azért fontos, mert a legjobb minőségű felvétel elkészítésére állítod be a fényképezőgépet, esetleg a telefonodat. Ezek a képek kimondottan nagyméretű fájlok lesznek és nem mindenkinek fogja simán megjeleníteni a számítógépe, laptopja, telefonja, hanem nehezen tölti majd be, az érdeklődő pedig továbblép anélkül, hogy látta volna a te igazán remek fotóidat.

Alaprajz, nem fontos! Kötelező!

Az ingatlan fényképezésével párhuzamosan készíts alaprajzot is. Ezt nem lehet megúszni. Amennyiben van egy kis szerencséd és társasházban laksz, a közös képviselőnél lehet szintalaprajz, ahol még a falak vastagsága, a kémények elhelyezkedése is látható. Miután ezek egy része elsárgult papíron, halvány kék tintával készített rajz, érdemes újra elkészíteni egy alaprajzkészítő programmal. Kimondottan jó választás az ingatlan.com alaprajzkészítő programja, ami egyszerű, átlátható.

Így érdemes feltölteni

Szóval, vannak remek, jól szerkesztett fotóink, alaprajzunk. Amikor feltöltöd az ingatlanhirdetési oldalra, érdemes egy kis figyelmet még rászánni. A nyitóképnek elég ütősnek kell lennie ahhoz, hogy a scrollozó, keresgélőnek egyből megragadja a figyelmét. Fontos, hogy fekvőkép legyen és minél nagyobb helyiséget ábrázoljon. Alapesetben ez a nappali lesz. Persze egy gyönyörű panorámafotó is jól működhet, de egy fürdőkád, mosdókagyló képétől keveseknek akad el a lélegzetük.

Javaslom, hogy az elkészült alaprajzot ne a hirdetés legutolsó képei közé száműzzük, hanem a második, maximum harmadik pozícióba töltsük fel. Az azonos helyiségek fotóit érdemes egymás után következő sorrendbe tenni, hogy az érdeklődőknek megkönnyíthessük a dolgát, amikor próbálja a képek alapján eldönteni, hogy miképpen is néz ki az adott ingatlan.

Szerintem fontos átgondolni, hogy mekkora harc folyik az emberek pillanatnyi figyelméért és kikkel kell versenyezni. Itt természetesen a közösségi média felületeire is gondolok és a velük folytatott versengésben csak akkor van esélye bárkinek is, ha minőségi vizuális tartalommal jelenik meg a hirdetőfelületeken.

A következő bejegyzésből megtudhatod, hogy milyen hirdetési szöveggel közöld az érdeklődőknek a legfontosabb információkat figyelemfelkeltő módon.

A cikk szerzője Milovecz László blogger, ingatlanközvetítő, a budai ingatlanok szakértője. A szakember korábbi írásai, megbízóinak véleményei, valamint a kapcsolatfelvételi lehetőségek megtalálhatók az alábbi linken.

Irány az ingatlan.com

Érdeklődsz a téma iránt? Ezt is olvasd el!