Kategóriák
Ugrás a hirdetésekhez

Tűnj ki a lakáskeresők közül és kerülj előnybe az albérletpiacon!

Movik Gabriella ingatlanközvetítő, az Ingatlan Coach iroda tulajdonosa.
Movik Gabriella
ingatlanos
Az Ingatlan Coach iroda tulajdonosa

Az augusztus az albérletpiac főszezonja. A felsőoktatási ponthatárok kihirdetése után ellepik az albérletpiacot a leendő és visszatérő egyetemisták. A hatalmas túlkínálat a jelentkezői oldalon azonban azt jelenti, hogy nehezebb kitűnni a sok albérletkereső közül, a bérbeadók pedig bátran válogathatnak. Ilyenkor már egészen apró gesztusok is helyzetelőnyt jelenthetnek. Az alábbiakban olyan gyakorlati tippeket gyűjtöttünk össze, amikkel lenyűgözheted a leendő főbérlődet és bebiztosíthatod az egyetem alatti lakhatásod.

A cikket támogatja a fiataloknak szóló Raiffeisen Yelloo bankszámla.

Fiatal pár dobozokkal a kezükben mosolyogva költöznek be az új albérletükbe.

Mielőbb nézd meg a lakást

Az augusztusi főszezonban kerül kiadásra a legtöbb budapesti ingatlan. A legkeresettebbek ilyenkor az egyszobás stúdió lakások, illetve a két külön nyíló szobával rendelkező ingatlanok Budapesten és a nagyobb egyetemi városokban. Mivel ezek az ingatlanok nagyon kapósak, ha találsz egy ár-érték arányban megfelelő lakást, próbálj minél hamarabb időpontot megbeszélni a megtekintésre. Aki nem elég gyors, az könnyen lemarad. 

Első lépések a pénzügyi függetlenség felé

Akár a bérleti díjat szeretnéd átutalással fizetni, akár a diákmunkából származó bevételt tennéd félre, az egyetemi évek alatt szükséged lesz egy olcsó, az életmódodhoz igazodó bankszámlára. 

A 0 Ft-os Raiffeisen Yelloo egy diákszámla (EBKM: 0,01 %) nem csak diákoknak. 0 Ft-os számlavezetési díjjal, 0 Ft-os első éves betéti kártya díjjal, és ingyenes online átutalással 50 000 Ft-ig. 18 éves kor felett egy szelfivel megnyithatod.Ha augusztus 30-ig Yelloo számlát nyitsz, a Raiffeisen ráadásul 40 000 Ft-tal is megjutalmaz. A részletek a kondíciós listában, vagy kattints ide:

Proaktív kommunikáció

Megkülönböztetheted magad a többi albérletkeresőtől, ha hatékonyan és proaktívan kommunikálsz. Például, ha a hirdető nem veszi fel azonnal a telefont, előnybe kerülhetsz azzal, hogy küldesz neki egy sms-t. Ebbe írd bele, hogy a lakáshirdetés miatt hívtad, sőt röviden be is mutatkozhatsz. Így valószínűbb, hogy a hirdető visszahív, vagy ha te hívod újra emlékezni fog rád, így azonnal kedvezőbben indul a beszélgetés. 

Kellemes első benyomás bemutatkozással

A megtekintésre jól teszed, ha viszel magaddal egy rövid, írott bemutatkozást, amit távozáskor ott is tudsz hagyni a tulajdonosnak.

Egy kellemes első benyomást még meggyőzőbbé tud tenni, ha még írásos nyom is marad utána(d). 

A bemutatkozásban mindenképpen szerepeljen a neved, az elérhetőségeid, az életkorod, a munkahelyed, illetve hogy kik, hányan és mennyi időre költöznének a lakásba. Az már a hab a tortán, ha esetleg az előző főbérlőd is tud írni rólad pár mondatot, amiben benne van, hogy megbízható, rendes, pontos bérlő vagy.

Talán közhelyesen hangzik, de nagyon is lényeges szempont a szimpátia kialakításában, hogy rendes, tiszta, ápolt öltözetben érkezz! Nem a ruha teszi az embert, de azért valljuk be, ha gyorsan kell döntenünk és nincs időnk alaposan megismerni valakit, akkor az első benyomásunk a mérvadó. 

Soha ne költözz albérletbe bérleti szerződés nélkül! Ha nem vagy benne biztos, minek kell bekerülnie a dokumentumba, nézd meg az ingatlan.com szerződésmintáit ide kattintva!

Figyelj a digitális lábnyomodra

A személyes találkozás után szinte biztos lehetsz benne, hogy a tulajdonos első dolga lesz ellenőrizni téged az online világban. Sokat elárul rólunk a digitális lábnyomunk, ezért jó, ha rendbe teszed a Facebook, Instagram, TikTok profilod nyilvános bejegyzéseit. Lehetőleg töröld (vagy rejtsd el) az olyan bejegyzéseket, amik rossz fényt vethetnek rád. Ilyen például a túl sok vagy harsány bulizós fotó vagy a szélsőséges politikai megnyilvánulások.

Valamint, ha egy lakáshirdetésre esetleg a Facebookon keresztül, üzenetben jelentkezel, akkor különösen fontos, hogy legyen profilképed! Bizalmatlanságra adhat ugyanis okot, ha nem vállalod az arcod. 

Te is végezd el a kutatómunkát

Ezen a pörgős piacon ha valami megtetszik, akkor nem érdemes tétovázni. Elengedhetetlen viszont, hogy utánanézz annak, akinek pénzt szándékozol átadni! Ha ingatlanossal van dolgod, akkor mindenképpen ellenőrizd őt le az internet segítségével: van-e online jelenléte, ha igen, mióta, milyen véleményeket találsz róla a Google-ben vagy a Facebookon. 

Nagy segítség lehet az ingatlan.com is! Keress rá, szerepel-e például a közvetítő az Ingatlanoskeresőben az Ellenőrzött vagy Prémium Partnerek között. Ha maga a tulajdonos hirdeti a bérleményt, akkor a tulajdoni lap segítségével ellenőrizheted, valóban a lakás tulajdonosával van-e dolgod.

Ingatlanos szakemberhez is fordulhatsz, ha nem akarsz a fentiekkel bajlódni. Az ingatlanközvetítő nem csak eladáskor, vásárláskor lehet hasznos, de lakásbérlés esetén is időt, pénzt, energiát tud neked spórolni. Remélem, hasznosnak találtad ezt az összefoglalót, és kívánom, hogy mielőbb megtaláld álmaid albérletét!

A cikk szerzője Movik Gabriella, az Ingatlan Coach iroda tulajdonosa.

Érdeklődsz a téma iránt? Ezt is olvasd el!