Kategóriák
Ugrás a hirdetésekhez

Fotó lakáshirdetéshez: ezek a fényképek segíthetnek bérlőt vagy vásárlót találni!

Az ingatlanoddal először a fotókon keresztül találkozik a potenciális vásárló, így egyáltalán nem elhanyagolható, milyenek ezek a képek. De mégis milyen a jó fénykép és mi legyen rajta? Ehhez adunk most néhány tanácsot! 

A fotóknak rendkívül fontos szerep jut az ingatlankeresési folyamat elején: egyrészt ezek tudják először megragadni a figyelmet, másrészt pedig sokkal több érdeklődőt vonzanak a jó fotókkal ellátott hirdetések.

Egy fényképezőgéppel végig fotózzák a lakás belső tereit.

Nézzünk pár konkrét számot!

  • Az ingatlan.com adatai alapján egy látogató átlagosan 4 másodpercig néz meg egy hirdetéshez feltöltött képet, azaz ennyi időd van megnyerni a potenciális vásárlódat, bérlődet. 
  • Idén augusztusban azoknak az eladó lakásoknak az oldalát, ahová töltöttek fel fényképet, átlagosan majdnem ötször, a fotóval illusztrált kiadó lakások oldalát pedig átlagosan négyszer többen tekintették meg, mint azokat az oldalakat, ahová nem kerültek fel az ingatlanról képek.

A fotók sikere pedig sokszor apróságokon múlik: a rosszul megválasztott napszak, vagy egy-egy rendetlenebb szoba miatt azonnal továbbléphetnek az érdeklődők, esélyt sem adva az ingatlannak. Mutatjuk, mire érdemes figyelned, mielőtt fényképezni kezdesz, és milyen a profi fotó a lakáshirdetésben.

1. tipp: fotózz világosban!

A fényes nappal, természetes fényben készített fotó pozitívabb benyomást kelt, hiszen jobban látszanak a részletek mint egy félhomályban elkapott képen. Érdemes tehát az ingatlanról készült fotókat a lehető legvilágosabb napszakban elkészíteni, ha pedig erre nincs lehetőség, kiegészítő fényforrást használni. Ez persze nem zárja ki, hogy pár esti hangulatfotót is feltölts (főleg, ha például egy kandalló is van az ingatlanban), de lehetőleg ne ez legyen a hirdetésed nyitóképe. 

2. tipp: legyen rend!

Próbáld az ingatlan legjobb formáját megmutatni! A fényviszonyokhoz hasonlóan egy szépen kitakarított, rendezett lakásról készített fotó sokkal vonzóbb az érdeklődők számára. Azt is próbáld objektíven felmérni, hogy mennyire zsúfolt a lakás: lehet, hogy a fotó erejéig érdemes pár dolgot félretenni, hogy a képen lévő tárgyak sokasága ne vonja el az érdeklődők figyelmét az ingatlanról. Kelendőbb lesz az ingatlanunk, ha egy személytelen, általánosan vonzó, letisztult stílust tükröznek a képek, amiben az érdeklődők könnyen el tudják képzelni magukat. Ehhez akár egy frissítő falfestést is elkövethetünk a fotózás előtt, vagy feldobhatjuk a szobákat egy-két divatos kiegészítővel.  

3. tipp: készüljön fotó több szögből!

Gondolj bele, hogy aki a hirdetésre kattint, az most látja először az ingatlant. Érj el minél jobb első benyomást a fényképekkel, hiszen ez alapján fog az érdeklődő dönteni, kíváncsi-e élőben is a meghirdetett lakásra, házra. Mutasd be a tereket több szögből, minél nagyobb perspektívából. Fotózz például a sarokból, hogy a lehető legtöbb rész beleférjen a képbe. A fekvő formátum szintén jó ahhoz, hogy minél több részlet ráférjen a fotódra, részesítsd előnyben ezeket az álló képekkel szemben. Fontos, hogy egyenes képeket készíts, ha pedig szükséges, a feltöltést követően forgasd el a fotókat – a fejük tetejére állított verziókat senki sem kedveli. 

+1: tipp: minőségi fotó lakáshirdetéshez

A hirdetésekhez készíts éles fotókat, amin minden részlet jól kivehető! Az éles, jó beállítású képek elengedhetetlenek ahhoz, hogy kedvező első benyomást alakítsanak ki a potenciális vevők az ingatlanról. Figyelj tehát a fotó minőségére, a megfelelő szögre és kompozícióra. Szintén fontos, hogy ez most nem az egyedi, művészi fotók ideje. Semmiképpen ne használj olyan optikát, ami torzít, hiszen ezek hátráltatják az érdeklődőket abban, hogy megismerjék az ingatlanod adottságait. Ma már ezt megteheted egy jó kamerával rendelkező mobiltelefon segítségével is, de ha van ennél profibb eszközöd, ne felejtsd el használni.

Részletes képfeltöltési szabályainkat a linkre kattintva találod. 

Mutasd a képes csomagokat

Érdeklődsz a téma iránt? Ezt is olvasd el!