Ingatlan.com – Tudástár

Énmárka nélkül nehéz lesz

Napjainkra már sokan felismerték, hogy az énmárka nem csak egy divatos, jól csengő közhely, hanem az ingatlanközvetítést, még inkább az ingatlanközvetítőt és a közösségét meghatározó aktivitás. Részletesen foglalkoztak ezzel a témakörrel a II. ingatlan.com konferencián. A rendezvényen Szűcs Attila, az Ingatlanpáholy alapító tulajdonosa tartott előadást, valamint egy panelbeszélgetés során a meghívott szakemberek is kifejtették véleményüket a témában.

Miért fontos az énmárka?

A témakört megillető komolysággal foglalkozott a személyes brandépítés jelentőségével az idei konferencia. Az eseményen a vendégek Szűcs Attila, az Ingatlanpáholy alapító tulajdonosának előadását hallgathatták meg. A szakember mondandójára nem csak a közvetítésben eltöltött évei, valamint az elért sikerei miatt volt érdemes figyelni, hanem azért is, mert az énmárka kialakításában, a benne rejlő lehetőségek kiaknázásában is komoly eredményeket ért el.

Szűcs Attila hangsúlyozta, hogy a selfbranding nem csak a konkurenciától való megkülönböztetésben jelent segítséget, hanem a bizalom és hitelesség erősítésében, az értékek kommunikálásában, valamint a versenyképesség növelésében is. Szavai szerint természetesen az énmárka sem azonnal hozza meg a várt eredményeket. A befektetett idő és energia mellett tudatosság is szükséges a sikerhez. Ide sorolta az önismeretet, az erősségek és gyengeségek precíz azonosítását, a korábbi tapasztalatokból levont következtetéseket, valamint a rövid és hosszú távú szakmai, és személyes célok meghatározását.

A szakember kiemelte, hogy az erős énmárka elengedhetetlen “kelléke” a megfelelő, jól behatárolt célközönség. Ennél a pontnál pedig elengedhetetlen a velük való aktív kommunikáció, illetve az őket foglalkoztató kérdések megválaszolása is. Hiszen minden aktivitás csak akkor működhet jól, ha az üzenetet befogadja a megszólított célközönség.

Az előadás zárásaként Szűcs Attila megemlítette a legjellemzőbb eszközöket, illetve platformokat, ahol meglátása szerint sikerrel építhető az énmárka. Arra ösztönözte a hallgatóságot, hogy bátran használják a közösségi médiumokat, hozzanak létre személyes weboldalt, blogoljanak, vlogoljanak. Záróüzenetében Szűcs Attila azt ajánlotta a vendégeknek, hogy tegyenek meg mindent a hatékony offline és online kommunikáció érdekében. Érvelése szerint az énmárka fogja jelenteni a különbséget közvetítő és közvetítő között.

Különböző nézőpontok

A személyes márkát számos szempontból meg lehet közelíteni függően attól, hogy milyen célok elérésére kívánjuk használni. Ebből az is következik, hogy bár az alapok megegyezhetnek, a személyes márkának több dimenziója van, így egy-egy közvetítő másra helyezi a fókuszt. Emiatt a változatosság miatt volt értékes az a panelbeszélgetés, amin a résztvevők többek között az énmárkáról is megosztották a tapasztalataikat. 

A panelbeszélgetés során Movik Gabriella (Ingatlan Coach, tulajdonos), Gacsó István (Gacsó Ház, ügyvezető igazgató), Szabó László (Tecnocasa, ügyvezető igazgató), Szűcs Attila (Ingatlanpáholy, tulajdonos, alapító), Kovács Kornél (Ingatlanpáholy, tulajdonos, alapító), valamint Török Dávid (Otthon Centrum, ingatlanszakértő) folytatott tanulságos beszélgetést.

A beszélgetés kezdetén Szűcs Attila hívta fel arra a figyelmet, hogy korábban is volt olyan időszak, amikor nehezebb volt az érvényesülés, a jelenlegi időszakban pedig felértékelődik az énmárka szerepe.

Kovács Kornél is osztotta ezt a véleményt. Kiegészítésként pedig azt fűzte hozzá, hogy tapasztalata szerint változott a piac, ehhez pedig a közvetítőknek is idomulniuk kell. Ide tartozik még az ügyfelek edukációja, ami véleménye szerint a közvetítők feladata. Hiszen a jelenlegi környezetben a megbízó a legnagyobb érték a piacon. 

Szabó László annyival egészítette ki ezt a gondolatmenetet, hogy egyre inkább felerősödik és szükségessé válik a piac- és helyismeret, valamint a közvetítői kvalitások. 

A beszélgetés során Török Dávid azon a véleményen volt, hogy megéri időt, energiát fektetni a tudásmegszerzésbe, valamint a selfbrandingbe is. Már tapasztalja a befektetett munka hatását, mivel ő nem érzékel akkora nehézséget a piacon, mint a többiek. Számára a lényeg a magas minőség, valamint a csapatmunka.

Movik Gabriella is a csapatmunkát emelte ki. Úgy vélekedett, hogy egy egységes csapatban közösen fejlődnek a tagok, közösen teremtenek értéket a munkájukkal. Bár az énmárka szükségességét és létjogosultságát elismeri, úgy látja, hogy egyedül ez nem hozza meg a sikert, csakis az, ha ehhez megfelelő minőségű munka és közvetítői szolgáltatás társul.

Gacsó István is megerősítette az énmárka szükségességét. Ezt viszont annyival egészítette ki, hogy a Gacsó Házban ügyelnek arra, hogy a többi kolléga személyes márkáját is közösen építsék. Kiemelte még, hogy ahogy jönnek az új trendek, és új megoldások, olyan embereket kell a csapatba integrálni, akiktől meg lehet tanulni az új technikákat, hiszen a fejlődés elengedhetetlen ebben a szakmában.

Értékes tapasztalatok

Mind az előadás, mind a panelbeszélgetés egy olyan témát ölelt fel, amivel a konferencia vendégeinek lesz teendőjük a közeljövőben. A bőséges információk, az átadott tudás, valamint a szakemberek értékes meglátásai egészen biztosan hozzásegítik a hallgatóságot ahhoz, hogy bátran, határozottan, és ami még fontosabb, sikeresen éljenek az énmárka nyújtotta lehetőségekkel.

Exit mobile version